- Motor LT7 je 5,5-litrový, osemvalec s dvojitým vačkovým hriadeľom (DOHC) a plochým klikovým hriadeľom, čo mu umožňuje dosiahnuť obrovské otáčky až 8 600 ot/min.
- Jeho výkon 1 064 koní a krútiaci moment 1121Nm ho robia jedným z najvýkonnejších atmosférických motorov v sériovo vyrábanom aute.
- Corvette ZR1 s týmto motorom dosiahne rýchlosť viac ako 215 mph (346 km/h) a zvládne šprint na štvrť míle za menej ako 10 sekúnd.

Žijeme v období, kedy sa výkon automobilov dostáva na úplne novú úroveň. Chevrolet práve predstavil svoju najnovšiu Corvette C8 ZR1, a to je poriadny zverinec. Tento 5,5-litrový V8 motor s označením LT7 tvrdí, že bez akéhokoľvek elektrického asistenta ponúka 1 064 koní a krútiaci moment 1121Nm. A to všetko cez osemstupňovú prevodovku dostáva na zadné kolesá. Masaker.

Motor LT7 je v podstate príbuzný s motorom LT6, ktorý nájdeme v súčasnej Corvette Z06. Oba motory majú dvojitý ventilový rozvod, ale existuje niekoľko zásadných rozdielov. Na prvý pohľad si všimnete nové sacie potrubie. Hoci je ťažké uveriť, toto sacie potrubie s dvojitým plynom nebol inšpirovaný systémom vstrekovania paliva Rochester RamJet (známym ako Fulie), ale pripomína ho. Okrem sacieho potrubia je tu aj sada vstrekovačov paliva, ktoré dodávajú palivo priamo do každého valca a zároveň trochu chladia náplň.

Najvýraznejším rozdielom medzi týmito motormi je dvojica turbodúchadiel, ktoré tlačia vzduch cez 65 mm škrtiace klapky na LT7. Tieto turbodúchadlá s guľôčkovými ložiskami a mono-scroll sú pripevnené priamo k výfukovému potrubiu, čo skracuje čas potrebný na natlakovanie kompresora.

Inžinieri Chevroletu sa držali dizajnu DOHC, ale ventilový rozvod má v porovnaní so Z06 upravené časovanie a zdvih. Tieto vačky sú umiestnené v hlavách valcov, ktoré sa líšia od Z06 a majú rôzne spaľovacie komory. Nové komory pomáhajú udržať detonáciu pod kontrolou a znižujú statickú kompresiu. Kompresný pomer bol znížený z 12,5:1 na 9,8:1, čo pomohlo novým piestom. Pri nižšom kompresnom pomere bol potrebný väčší priemer čapov a ojnice. Tieto titánové ojnice sú spojené s oceľovým kľukovým hriadeľom s plochou rovinou. Kryty hlavných ložísk so štyrmi skrutkami pomáhajú udržiavať rotačnú zostavu stabilnú pri 8 000 ot./min. Celkovo ide o pôsobivé úsilie od GM a Chevy, ktoré sa pravdepodobne zapíše do histórie ako jeden z najsilnejších motorov, aké kedy automobilka vyrobila.

